İstanbul'da güneşi gören vatandaşlar sosyal mesafeyi unutup alanlara akın etti

İstanbul’da bir süredir hissedilen soğuk hava, bugün ilk kez kendini güneşe ve ılık bir havaya bıraktı. Soğuk havaların ardından güneşin kendini göstermesiyle birlikte vatandaşlar, meydanlara ve alanlara akın etti. Sıcak günlerden dolayı vatandaşlar sosyal mesafeyi unutup bir araya toplandılar. Özellikle İstiklal Caddesi'ndeki yoğunluk dikkat çekti. İşte detaylar…

İstanbul'da güneşi gören vatandaşlar sosyal mesafeyi unutup alanlara akın etti

Haftalardır süren soğuk havaların ardından güneş sıcak yüzünü gösterdi. Havaların ısınmasıyla birlikte boş cadde ve sokaklar insanlarla dolmaya başladı. Turistler ve hafta sonu kısıtlamasında evlerinde kalan vatandaşlar güneşli havayı görünce soluğu Ortaköy meydanı ve Taksim Meydanı'nda İstiklal Caddesinde aldı.

TAKSİM'DE YOĞUNLUK DİKKAT ÇEKERKEN SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLMEDİ

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi pandemi öncesindeki görüntüsünü aratmadı. İstiklal Caddesi'ne girişlere sınır getirilmiş olmasına rağmen bu kurala da uyulmadığı, insanların sosyal mesafeye dikkat etmedikleri görüldü.

"KENDİMİZİ SOKAĞA ATTIK"

Sıcak havayı görünce kendilerini dışarı atan vatandaşlar, "Kısıtlamalardan sonra insanlar evde durmaktan sıkıldı. Maskelerle yaşamak hayatı zorlaştırdı. Kendimizi sokağa atalım dedik." diye konuştu.

"SOSYAL MESAFEYİ KORUMAMIZ LAZIM"

Bir başka kişi ise, "İnsanlar da aynı şekilde hissetmişler ki bugün bir hayli kalabalık var. Biraz daha dikkat etmemiz, sosyal mesafeyi korumamız lazım. Maske ile dolaşıyoruz, bu sıkıntıları aşmak için sosyal mesafe önemli diye düşünüyoruz" dedi.

/video/haber/istanbulda-gunesi-goren-vatandaslar-sosyal-mesafeyi-unutup-alanlara-akin-etti-video

Sabah

Bu haber 23.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku