Gözler o son dakika açıklamasında! 1 Mart'ta sokağa çıkma yasağı kalkacak mı, yasaklar ne zaman bitiyor?…

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından son dakika açıklamalarında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere 4 Aralık tarihinden bu yana uygulanan kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmaya başlanacağı müjdesini vermişti. Bu açıklama sonrası milyonlar “Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, yasaklar ne zaman kalkacak?” sorularına ait yanıtı araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağı gibi tüm kısıtlamalarda atılacak normalleşme adımları için Mart ayını işaret etmişti.

Gözler o son dakika açıklamasında! 1 Mart'ta sokağa çıkma yasağı kalkacak mı, yasaklar ne zaman bitiyor?…

Son dakika haberleri… Milyonlarca vatandaş hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ve diğer tüm kısıtlamalarla ilgili olarak gözünü son dakika açıklamalarına çevirdi. İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan genelgeye göre; hafta içi 09.00-05.00 saatleri aralığında uygulanan sokağa çıkma yasağı hafta sonu ise Cuma akşamından itibaren başlayarak 56 saat boyunca kesintisiz olarak devam ediyordu. Şimdi ise "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, 1 Mart'tan sonra yasaklar kalkacak mı?" sorusuna ait yanıtı araştırıyor. Uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı tarih hakkında henüz bir açıklama ise bulunmuyor.

1 MART'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKACAK MI?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme süreci için Mart ayına işaret etmişti. Bu noktada binlerce vatandaş kısıtlamaların kaldırılacağı o tarih için adeta geri sayıma başladı. Öte yandan normalleşme adımlarının illerdeki vaka sayıları göz önüne alınarak kaldırılacağı bildirilmişti.

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku