İdmandan koşarak okula döner

Trabzon’un genç file bekçisi Kağan Moradaoğlu, okul hayatındaki başarıları ile de gurur kaynağı

İdmandan koşarak okula döner
Trabzonspor'da Uğurcan, Erce ve Arda'nın Kovid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından kale 18 yaşındaki lise öğrencisi Kağan Moradaoğlu'na kalırken, genç file bekçisi alnının akıyla zorlu süreci de atlattı. Başakşehir karşısında performansı ile göz dolduran Kağan'ın, LGS'de 493 puan alarak %100 bursluolarak Bahçeşehir Koleji'ni kazandığıortaya çıktı. Son olarak U19 Milli Takımı'na çağrılan ve mühendislik okumayı hedefleyen Kağan'a, okul yönetimi üniversitede de tam burslu okuması için destek vermeye hazırlanıyor.
Öğretmenleri ve arkadaşları Kağan'ı SABAH'a anlattı:
FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ MÜDÜRÜ HAKAN ÖZTÜRK: "Kağan, hem eğitimini hem de spor hayatını başarılı bir şekilde devam ettiriyor. O kadar disiplinlibir öğrenci ki idmanı varsa gider,koşa koşa okula döner.
SEMA ATAGÜN CEYLAN (MATEMATİK ÖĞRETMENİ): "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlâklı olanını severim diyen büyük önderin tanımına Kağan çok yakışıyor."
YAŞAR ŞEN (KİMYA ÖĞRETMENİ): "İkinci dersin 15'inci dakikasında kapı çalar. Kağan, 'Öğretmenimidman bitti hemen dersegeldim' diye sınıfa girer. İdmandolayısıyla katılamadığı 2 dersi,15 dakikada algılar."
ÖZLEM GÜVEN KESKİN (BİYOLOJI ÖĞRETMENİ): "Kağan'ın futbol kariyerindeki başarısı tesadüf değildir."

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2021/02/24/idmandan-kosarak-okula-doner