Son dakika: Trabzonspor'un yıldızı Alexander Sörloth Leipzig yolunda!

Son dakika Trabzonspor transfer haberleri… Trabzonspor'un Norveçli yıldızı Alexander Sörloth, Alman ekibi Leipzig'e transfer oluyor. A Spor'da yer alan habere göre bordo-mavili ekip, golcü oyununun bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace ve Leipzig ile prensipte anlaştı.
Son dakika: Trabzonspor'un yıldızı Alexander Sörloth Leipzig yolunda!

Alexander Sörloth ile Trabzonspor arasında yaşanan kriz çözüldü.

Milli takım kampına gittikten sonra Trabzon'a dönmeyen ve Alman ekibi Leipzig'e transfer olmak istediğini kulübe ileten Norveçli, Karadeniz ekibinde krize neden olmuştu.

Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace, Leipzig ve Trabzonspor arasında yaşanan transfer trafiği çözüldü. A Spor'da yer alan habere göre bordo-mavililer, İngiliz ekibi Palace ve Alman temsilcisi Leipzig ile Sörltoh'un transferi konusunda prensip anlaşmasına vardı.

Konuyla ilgili A Spor muhabiri Yunus Emre Sel'in açıklamaları şu şekilde: "Alexander Sörloth, Trabzon'a dönmeme kararı aldıktan sonra Trabzonspor-Crystal Palace-Leipzig üçgeni arasında transfer görüşmeleri sürüyordu. Üç kulüp arasında Sörloth transferiyle ilgili prensip anlaşmasına varıldı. Trabzonspor ile Crystal Palace, bonservis bedelini yarı yarıya paylaşacak. Leipzig, iki takıma da ödeme gerçekleştirecek. Son ödeme detaylarının bugün netlik kazanması bekleniyor. Sörloth, farklı takımların devreye girmesine rağmen ısrarla Leipzig kulübünde oynamak istediğini hem Trabzonspor hem de Crystal Palace cephesine ifade etti. Oyuncunun Trabzon'a dönmemesi nedeniyle görüşmelerde ilk konuşulan rakamların biraz daha düştüğü söyleniyor. Son rakamları henüz doğrulatamadık."

/video/spor/alexander-sorloth-leipzig-yolunda