Sinema müzesi için geri sayım

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Atlas Sineması'nda kurulan İstanbul Sinema Müzesi, iki yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını açıyor. Türk sinemasının 106 yıllık tarihini yansıtan dokümanlar, araçgereç, kostümler ve balmumu heykellerin yer aldığı müzenin açılışı cuma günü Başkan…

Sinema müzesi için geri sayım
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Atlas Sineması'nda kurulan İstanbul Sinema Müzesi, iki yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını açıyor.
Türk sinemasının 106 yıllık tarihini yansıtan dokümanlar, araçgereç, kostümler ve balmumu heykellerin yer aldığı müzenin açılışı cuma günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. 2019'da kapatılarak restorasyona alınan Atlas Sineması'nda salon yenilenirken binanın güçlendirilmesi ve dış cephe temizliği de yapıldı. Tarihi yapıda İstanbul Sinema Müzesi ile birlikte kalıcı koleksiyonlar, geçici sergilerin yanı sıra modern ve dijital müzecilik uygulamaları da kullanılacak. İstanbul Sinema Müzesi'nde sinema galalarının ve festival açılışlarının da yapılması planlanıyor.

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2021/02/24/sinema-muzesi-icin-geri-sayim