VEDAŞ ekipleri tahta kayaklarla arızaları gideriyor

Vangölü Elektirik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, tahta kayaklarla karlı dağları aşarak arızanın olduğu bölgeye ulaşıyor.VEDAŞ ekipleri Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mevcut elektrik arızasını gidermek için harekete geçti. Zorlu kış mevsiminde karlı dağları tahta kayaklarla aşan ekipleri, arızanın olduğu bölgeyi tespit ediyor. Bölgede ağır kış koşullarında yaşanan elektrik sorunlarını çözmek için olağan üstü bir çaba sarf eden VEDAŞ ekipleri, köylülerin sıklıkla kullandığı tahta kayaklar ile engebeleri dağlardan kayarak adeta profesyonel kayakçılara taş çıkartıyorlar. Sarf ve zorlu dağlara rağmen oluşan azaları…

VEDAŞ ekipleri tahta kayaklarla arızaları gideriyor
Vangölü Elektirik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, tahta kayaklarla karlı dağları aşarak arızanın olduğu bölgeye ulaşıyor.
VEDAŞ ekipleri Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde mevcut elektrik arızasını gidermek için harekete geçti. Zorlu kış mevsiminde karlı dağları tahta kayaklarla aşan ekipleri, arızanın olduğu bölgeyi tespit ediyor. Bölgede ağır kış koşullarında yaşanan elektrik sorunlarını çözmek için olağan üstü bir çaba sarf eden VEDAŞ ekipleri, köylülerin sıklıkla kullandığı tahta kayaklar ile engebeleri dağlardan kayarak adeta profesyonel kayakçılara taş çıkartıyorlar. Sarf ve zorlu dağlara rağmen oluşan azaları gideren ekipler, bölge halkının gönlünde adeta taht kuruyor.

“Köy sakinleri ekiplerin çalışmalarından memnun”
Şemdinli ilçesine bağlı Yukarı Kayalar köyünde ikamet eden Kahraman Özer, her yıl bölgede çok kar yağdığını ifade ederek, “Bundan dolayı elektrik hatlarımızda arıza meydana geliyor. Bütün zor doğa koşullarına rağmen VEDAŞ ekipleri, büyük bir çaba göstererek bölgeye enerji vermeye çalışıyorlar. Bizler bu özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Hakkari Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Hakkari Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.

Sabah

Bu haber 27.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku