Terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Sevgili gençler, hiçbirinizi kaybedemeyiz. Direnmeyi zalimlere, Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Analarınızın gözyaşlarını akıtmayın. Babalarınızın ahını almayın. Terör örgütlerinin istismarlarına aldanmayın

Terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli, şu mesajları verdi:
GENÇLERİ X, Y, Z KATEGORİSİYLE ELE ALMIYORUZ: Biz kuşakları X, Y, Z kategorisiyle ele almıyor, bu şekilde analiz etmiyoruz. Çünkü bu ayrımın alfabenin diğer harflerine kadar ulaşacağını, buradan da bir sonuç çıkmayacağını düşünüyoruz. Milleti bir görüyor, adına Türk milleti diyoruz. Gençliği bir değerlendiriyor, müstesna unvanına Türk gençliği diyoruz. Nüfusun yüzde 15.6'sı gençlerden müteşekkildir. Türkiye'nin genç nüfus oranı, AB ülkelerinin genç nüfus oranlarından çok daha fazladır. Türk gençliğinin aklını bulandırmaya, arayışlarını budamaya, duruşunu bozmaya, geleceğini karartmaya çalışan iç ve dış mihrakların ana gayesi bu güçten çekinmelerinden dolayıdır.

KAYBEDECEK TEK BİR EVLADIMIZ YOK: Yıkım gündelikçileri, mukallit aydınlar, kimliksiz siyasetçiler, terör örgütlerine taşeronluk yapan köksüzler, aslanı kediye boğdurmak için el ovuşturan vatansızlar, gençliğe musallat olan cinayet ve suç şebekeleri şunu iyi bilsinler ki, bizim ne dağa gönderecek, ne hücre evine yollayacak, ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybedecek, ne de sokak aralarında molotof fırlatacak tek bir gencimiz, tek bir evladımız, tek bir fidanımız dahi yoktur. Devşirdikleri kişilerin eline silah tutuşturanlar, militan açığını bu yolla takviye etmek için üniversitelere tezgâh kuranlar bunun bedelini ağır ve acıklı şekilde ödemelidir.
TÜRKİYE DÜŞMANLARINA KARŞI DİRENİN: Türk gençliği fıtratı gereğince zekidir, çalışkandır, basiretlidir, devletine ve milletine sorumluluk duyan bir vicdan cevherine havidir. Bu yüzden yozlaşmış akımlar, yasa dışı örgütler, terörizmin ajanları, emperyalizmin maşaları, marjinal çevreler, organize suç şebekeleri gençlerin peşindedir, kafeslemenin emelindedir. Sevgili gençler, hiçbirinizi kaybedemeyiz. Direnmeyi zalimlere, Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Analarınızın gözyaşlarını akıtmayın. Babalarınızın ahını almayın. Terör örgütlerinin istismarlarına aldanmayın.
SÖYLEYİN ÇÖZELİM: Diyeceğiniz ne varsa söyleyin çözelim, ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin, buna müsaade etmeyin. Sizin yeriniz kapı değil, içeridir, amfilerdir, hocalarınızın dizinin dibi, analarınızın hayır dualarıdır. Eyvah gençliğim dememek için, tüm kardeşlerimi ziyana değil, ziya içinde yaşamaya, Türkiye'ye sahip çıkmaya; huzur, barış, refah ve mutluluk içinde var olmaya çağırıyorum. Çok şükür beklediğimiz an yaklaşmış, Cumhuriyet'in yüzüncü yıldönümü olan 2023 görünmüştür. Türk gençliği bu süreçte Türkiye'nin ve Türk milletinin ümit aşısı, bariz gücüdür.

/video/turkiye/mhp-lideri-bahceliden-mhp-grup-toplantisinda-onemli-aciklamalar-video-1614075343

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku