Talisca’yı isterim

Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, Brezilyalı oyuncu için yeşil ışık yaktı: 'Talisca'nın futbolculuğuyla ilgili söyleyecek kelime yok. Çok etkili bir oyuncu. Onu kim takımında görmek istemez'

Talisca’yı isterim
Beşiktaş'ın genç hocası Sergen Yalçın, siyah-beyazlı kulübün İnstagram hesabından canlı yayın yaptı. Oyuncu Zafer Algöz'le birlikte açıklamalarda bulunan Yalçın, şu ifadeleri kullandı: "Talisca'nın futbolculuğuyla ilgili söyleyecek kelime yok. Çok etkili bir oyuncu. Kim takımında görmek istemez? Şartlar çok sağlıklı değil, ne olacağı belli değil. Talisca'yı tabiki takımda isterim, kim istemez ama şartlar pek elverişli değil. Keşke gelse."

ÇİN'DE KAZANDIĞI PARAYI BURADA VEREMEYİZ
26 yaşındaki oyuncunun ücretinin çok yüksek olduğunu ama Beşiktaş'ın böyle bir maddi durumunun bulunmadığını da belirten Yalçın, "Onu alalım, bunu alalım gibi yorumlar yapıyor arkadaşlar. Öyle her istediğimiz oyuncuyu alamıyoruz. Öyle bir durum yok ortada. Biz de isteriz Fabri'yi de alalım, öbürünü de alalım ama öyle bir durum yok ortada. Biz Talisca'yı normal şartlarda alamayız. Çin'de kazandığı rakamları Türkiye'de ödeyebilecek takım az bulunur. İstemekle almak arasında fark var" ifadelerini kullandı.

CÜNEYT ÇAKIR TÜRKİYE'DE FARKLI
Beşiktaş aleyhine çok fazla hata yapıldığını da sözlerine ekleyen Sergen Yalçın, "Hata oluyor ama biraz fazla oluyor. Maçların kaderini etkiliyor, skora etki ediyor. Cüneyt Çakır üst düzey bir hakem. Şampiyonlar Ligi'nde yönettiği maçlarla Türkiye'de yönettiği maçlar biraz farklı" ifadelerini kullandı.

VAR KONUŞMALARI DİNLENMEMELİ
VAR sistemi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yalçın, hakemlerin arasındaki görüşmelerin kamuoyuna açıklanmasının doğru olmayacağını vurguladı. Genç çalıştırıcı, "Bazen çok kötü oynuyoruz. Ben de ekibimle konuşuyorum niye böyle oldu diye. Hakemler de muhtemelen kendi aralarında bazı konuşmalar yapıyorlar. İki taraf arasındaki konuşmayı herkesin dinlemesi sağlıklı değil" dedi.

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2020/03/31/taliscayi-isterim