Son dakika: Boşandığı eşini silahla öldürdü, mahkemedeki savunması 'pes' dedirtti

Son dakika haberleri… Karabük'te 12 Mart 2020 tarihinde boşandığı Vildan Akkaya'yı silahla tek el ateş ederek öldüren Aydın Yılmaz, tutuklu olarak yargılandığı davada ilk kez hakim karşısında çıktı. Duruşmada kendini savunan sanık Aydın Yılmaz, 'Kendimi de vurma niyetim vardı. Eşimi çok seviyordum, ona nasıl kıydım bilemiyorum. Suçsuzum beraatime karar verilsin.' ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Son dakika: Boşandığı eşini silahla öldürdü, mahkemedeki savunması 'pes' dedirtti

Son dakika haberleri... Karabük'te, boşandığı eşi Vildan Akkaya'yı tabanca ile vurarak öldüren Aydın Yılmaz'ın mahkemedeki ifadesi 'pes' dedirtti. Eşini çok sevdiğini söyleyen Yılmaz, "Ona nasıl kıydım bilemiyorum. Suçsuzum beraatime karar verilsin." dedi.

TARTIŞMA SONRASI EŞİNİ SİLAHLA ÖLDÜRDÜ

12 Mart 2020 tarihinde Aydın Yılmaz, 1.5 yıl evli kaldıktan sonra boşandığı eşi Vildan Akkaya ile konuşmak için çalıştığı iş yerine gitti. Tartışmanın başlaması üzerine Yılmaz, yanında getirdiği silahla boşandığı eşini vurdu. Uzaklaştırma kararına rağmen eski kocasının saldırısına uğrayan Akkaya ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Akkaya, 6. günün sonunda yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Eşini vurduktan sonra kaçmaya çalışan Yılmaz polis ekiplerince kıskıvrak yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tutuklu olarak yargılanan sanık Yılmaz, Karabük Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hakim karşısına çıktı. Vildan Akkaya'nın yakınları ve avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Ailenin avukatları yaptıkları savunmada sanığın tasarlayarak ve soğukkanlılıkla bu suçu işlediğini belirterek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

"'ÖLDÜR BENİ BU HAYATI SENSİZ YAŞAMAK İSTEMİYORUM' DİYE YAZDIĞIMI HATIRLIYORUM"

Duruşmada kendini savunan sanık Aydın Yılmaz, "Olay tarihinde eylemi yaptığım sırada kendimde değildim. Olay günü saat 19.00 civarında yoldan geldim. Alışveriş sonrasında eve gittim, dinlenmek istiyordum. Antidepresan ilaçlarından bir avuç kadar attım. Akabinde iki şişe yüksek alkol oranı olan şaraplardan aldım. Sonra telefonumdan WhatsApp mesajlarına baktım. Boşandığım eşimle birlikte çekindiğimiz mutlu zamanlara ait fotoğraflara baktım. Hayal meyal mesaj çektiğimi de hatırlıyorum. 'Öldür beni bu hayatı sensiz yaşamak istemiyorum' diye yazdığımı hatırlıyorum" dedi.

Sabah

Bu haber 23.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku