OPEC toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kritik OPEC toplantısı bugün mü?

Dünya petrol ihracatında önemli bir konuma sahip olan Cenova merkezli kurulan OPEC toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün önüne geçmek için yapılan toplantı Rusya önderliğindeki ülkelerin oluşturduğu bir toplantı olacak. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü anlamına gelen kritik OPEC toplantısı bugün mü? Bazı üretici ülkeler arasındaki toplantının 6 Nisan'da video konferans yoluyla yapılacağı daha önce açıklanmıştı ancak bir takım sorunlar nedeniyle toplantı ertelendi. Buna göre; OPEC toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak?

OPEC toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kritik OPEC toplantısı bugün mü?

Rusya'nın liderliğindeki diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC toplantısı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı araştırılıyor. Gündemdeki konular arasında yer alan toplantı geçtiğimiz günlerde yapılacak olup bazı sorunlar nedeniyle ertelenmişti. Düzenlenecek olan toplantıda ele alınmak üzere; üç aylık bir üretimin üzerinde konuşulacak. 1960 yıllarında petrol üreticisi ve ihracatçısı ülkelerin kurduğu bir oluşum olarak bilinen OPEC toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kritik OPEC toplantısı bugün mü?

OPEC TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü olarak bilinen OPEC toplantısının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. 6 Nisan tarihinde yapılması planlanan toplantı bazı sorunlar nedeniyle başka bir tarihe ertelenmişti. Hal böyle olunca toplantının tarihi ve saati araştırılır hale geldi. Buna göre; kritik OPEC toplantısı bugün mü?

İşte yanıtı!

  • 1
  • 2
  • 3

Sabah

Bu haber 09.04.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku