Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Üçlü mekanizmamız bölgenin refah ve istikrarına çok önemli katkıda…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan ve Türkmenistan Dışişleri Bakanları ile gerçekleştiriği toplantıya ilişkin, '2014'te başlattığımız bu üçlü mekanizmamız bölgenin refah ve istikrarına çok önemli katkıda bulundu. Bugünkü toplantımızda bölgesel bağlantısalık, ulaştırma ve enerji gündemimizin en üst sıralarında yer aldı' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Üçlü mekanizmamız bölgenin refah ve istikrarına çok önemli katkıda…

Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında gerçekleştirilen Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı, Cumhurbaşkanlığında yapılan ikili ve üçlü görüşmeler sonrasında sona erdi.

İlk olarak ikili ve üçlü görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov görüşmelerin ardından ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Kardeş Azerbaycan ve kardeş Türkmenistan ile Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, bu toplantının, bu formatta gerçekleştirilen beşinci toplantı olduğunu bildirerek, "Ceyhun ve Reşid kardeşlerimi Ankara'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Kendileriyle bugün ikili görüşmelerimizi de ayrıca gerçekleştirdik. Bu sene Türkmenistan'da gerçekleştirilmesi ön görülen Devlet Başkanları Üçlü Zirvesi'nin hazırlıklarını da bugün ele aldık ve bu zirveyle ilgili yol haritasını da belirleşmiş olduk" ifadelerini kullandı.

Sabah

Bu haber 23.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku