Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 27-28 Şubat bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması…

Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanmaya devam ediyor. Hafta içi akşam saatlerinde başlayan kısıtlama, hafta sonu ise 56 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor. 27-28 Şubat hafta sonu gelirken konuya yönelik araştırmalar da hız kazandı. Bunların başında, 27-28 Şubat bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı olarak öne çıkıyor. İçişleri Bakanlığının genelgesi ile 27-28 Şubat bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı sorusu cevabına ulaştı.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 27-28 Şubat bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması…

Koronavirüs salgınının etkisini kırmak ve kontrol altına almak adına, hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ediyor. Hafta içi belirli saatler arasında olan kısıtlama, hafta sonu 56 saat kesintisiz olarak yapılıyor. Mart ayı ile beraber yeni normalleşme takvimine geçileceği ifade edilirken 27-28 Şubat bu hafta sonu yasak var mı sorusunun yanıtı merak konusu oldu.

BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Başkan Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Mart ayı itibarı ile il bazında, vakalardaki duruma bağlı olarak sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılacağı ifade edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından da genelge yayımlandı ve 27-28 Şubat hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu cevabına ulaştı.

Sabah

Bu haber 23.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku