“Biz milletimizin gönlüne, teveccühüne ve onayına talibiz”

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemi ile katıldığı, AK Parti Amasya İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi yapıldı.

“Biz milletimizin gönlüne, teveccühüne ve onayına talibiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Amasya 7. Olağan İl Kongresine canlı bağlantı ile katıldı.

Amasya Spor Salonunda saat: 12.00'de başlayan kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ, İl Koordinatörü, Konya Milletvekili Halil Etyemez, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez'in katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Amasya İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde tek aday olan ve açılış konuşmasını yapan AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya; "Liderine aşık bir millet ve liderinin de milletine aşık olduğu bir harekettir AK Parti" dedi.

Kesmekaya; Amasya'nın AK Parti'ye kurulduğu günden bu yana büyük destek verdiğini dile getirdi. AK Parti'yi milletin kurduğunu ve bunu hep dile getirdiklerini aktaran AK Parti Amasya İl Başkanı Kesmekaya, "AK Parti'nin hamurunu bu millet yoğurdu, kumaşını bu millet dokudu, biz sadece AK Parti'nin tabelasını astık. 'Girdiğimiz bütün seçimleri kazandık.' demiyoruz. 'Bu aziz millet bizi onayladı, bize yürüyün dedi.' diyoruz. O yüzden 'Seçim kazandık.' demeyiz. Biz milletimizin gönlüne, teveccühüne ve onayına talibiz, millet bize 'Yürü' dedikçe Allah'ın izniyle yürürüz. Biz milletimizle seçimden seçime bir araya gelmeyiz çünkü AK Parti milletin ta kendisidir, AK Parti milletin öz evladıdır. O yüzen biz aziz milletimizle her zaman kalben beraberiz." dedi.

AK Parti teşkilatlarının liderinden aldığı talimatla siyaseti millete hizmet aracı gördüğünün altını çizen Kesmekaya, şunları kaydetti:

"AK Parti kadrolarında yönetim hırs değildir. Biz hırstan, 'ben' demekten, 'Ben yaptım, ben kazandım' demekten Allah'a sığınırız. Biz 'ben' diye konuşmayız, 'biz' diye konuşuruz çünkü biz hırs yerine devlet yönetimine azim ve gayreti koyarız. Samimiyet, tevazu ve gayretle hareket etmediğimiz zaman Allah'ın yardımının üzerimizden çekileceğine inanırız. O yüzden biz makam ve mevki ile değil, görev ve sorumlulukla kendimizi tanımlarız. Hırs nefisten, azim ve gayret imandandır." dedi.

Kesmekaya, koltukların ve makamların gelip geçici olduğuna işaret ederek, "Biz bu işleri ateşten gömlek olarak görüyoruz. O koltuğa oturduğumuz andan itibaren milletin bütün sorumluluğu artık üzerimizdedir. Kılı kırk yarmamız gerekir. İşte AK Parti siyaseti Recep Tayyip Erdoğan'dan gördüğü bu siyasi ahlakı, imanının ve inancının gereği olan bu siyasi ahlakı Türkiye'de yerleştirmekte ve devam ettirmektedir." dedi.

Sabah

Bu haber 19.01.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku