Alkışlıyoruz

Spor camiasının Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyası çığ gibi büyüyor. Halkaya Başakşehir’in Bosnalı yıldızı Visca da eklendi: “İkinci vatanım Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine yardım etmek boynumun borcu’

Alkışlıyoruz
Zor durumda kalan insanlarımıza yine kendi insanımız yardım elini uzattı. Spor dünyası kira, erzak ve kitap yardımlarıyla bu zor günlerde kenetlendi. Başakşehir'in Bosna Hersekli yıldızı Edin Visca, "Her zaman ikinci vatanım olarak gördüğüm ve 10 yıldır yaşamaktan büyük mutluluk duyduğum Türkiye'de ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek boynumun borcudur" açıklamasını yaparken 100 ailenin erzak ihtiyacını karşılayacağını duyurdu. Milli voleybolcu Galatasaraylı Doğukan Ulu'nun başlattığı kira yardımı çağrısı da çığ gibi büyüdü. Ulu, "Galatasaray'dan; Burak Mert, Burutay Subaşı, Selçuk Keskin, Fenerbahçe'den; İzzet Ünver, Hasan Sıkar, Halkbank'tan; Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Güneş, İBBSK'dan; Özkan Hayırlı, Spor Toto'dan; Aslan Ekşi, Murat Tokgöz, Arkasspor'dan; Marko Mert Matic, Adis Lagumdzija ve onların dışında birçok sporcu ağabeyim ve kardeşim katıldı. Her birine teşekkür ediyorum. İnşallah bu kampanya sayesinde birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaya devam edeceğiz" dedi.
Eski milli motosikletçi yeni milletvekili Kenan Sofuoğlu ise 3 aylık maaşını TBMM'ye, bundan sonraki tüm maaşlarını da her zaman olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya devam edeceğini açıkladı.

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2020/03/31/alkisliyoruz