Albayrak çünkü…

Başkan Erdoğan'dan sonra en fazla iftiraya, saldırıya uğrayan isim tartışmasız Berat Albayrak. Ama tabii bu bir tesadüf değil. Erdoğan'ın 'yerli ve milli' politikalarını, tam bağımsızlık yolundaki hedeflerini sürükleyen politikaları belirleyen ve yürüten iki önemli bakanlık koltuğunda yaptıklarını düşündüğümüzde,…

Albayrak çünkü…

Başkan Erdoğan'dan sonra en fazla iftiraya, saldırıya uğrayan isim tartışmasız Berat Albayrak. Ama tabii bu bir tesadüf değil. Erdoğan'ın "yerli ve milli" politikalarını, tam bağımsızlık yolundaki hedeflerini sürükleyen politikaları belirleyen ve yürüten iki önemli bakanlık koltuğunda yaptıklarını düşündüğümüzde, başka bir sonuç beklemiyor insan. CHP tarafından sistematik olarak yürütülen iftira ve algı operasyonuna yönelik İzmir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada aslında ne yapılmak istendiğine açıklık getirdi Başkan Erdoğan.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçtiği günden bu yana Türkiye, 5 kez kurüzerinden operasyon yaşadı. Bu 5 saldırının hepsinde Albayrak ya Enerji Bakanı ya da Hazine ve Maliye Bakanı idi. Saldırıların sebebi ve hedefi de çok açık: Türkiye'nin ilk yerlive milli sondaj ve arama gemilerini, FETÖ dahil bütün terör örgütlerinin ve büyük ülkelerin doğrudan ya da dolaylı engellemegirişimlerine rağmen kazandırmış birEnerji Bakanı'ydı çünkü.
Bugün Türkiye eğer Karadeniz'dedoğalgaz kaynakları bulmuşsa, adına MaviVatan dediğimiz strateji uygulanabiliyorsa,enerjide neredeyse yüzde 100'lük dışabağımlılığı, öngörülebilir bir süre içinde yarıyayakın yerli kaynaklara döndürebilecekbir Türkiye hedefini konuşabiliyorsak,Erdoğan'ın liderliğinde ve Berat Albayrak'ınEnerji Bakanlığı yaptığı dönemde atılan cesurkararlardandır.
Ekonomi Bakanlığı döneminde yapılanlar da tam bağımsızlık hedefindeki Türkiye'nin adımlarıdır. Bugün içeriden ve dışarıdan iftira ve saldırıların hedefinde Berat Albayrak varsa biliniz ki aslında; IMF kapılarına mahkûm olmayan, bölgesinde güç odağı durumuna yükselen, kurulan masalarda gösterilen yerlere oturan değil, kendi kurduğu masalara istediğini istediği yere oturtan Türkiye'dir asıl hedef. Yani, asıl mesele Al-Bayrak'tır!

***


KADIN BEDENİÜZERİNDEN ESPRİBİLE KALKSIN!

AK Parti Grup Başkanvekili ÖzlemZengin eksik söylemiş; "Tüm kadınlarbu konuda birleşmeli" demiş, ama tamtersi, "Erkek-kadın dahil herkes birleşmeli"olmalı bu sözün tamamı. İster siyaset isterhangi mesleği yaparsanız yapın, kadın bedenive kadın cinsiyeti üzerinden yapılan espridahil hiçbir söz, hele hakaret ve küfür kabuledilemez. Son olarak Özlem Zengin'e yöneliken aşağılık ifadelerle gündeme gelen bu konu,sadece kadınların meselesi değil, erkekler dahilinsan olan herkesin meselesidir.
Erkek siyasetçiye yönelik eleştiri ve hakarette de; o erkeğin annesi, eşi, kız kardeşi ve kızı üzerinden yapılan en iğrenç ifadeleri düşündüğünüzde ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır. Bu saldırılara maruz kalan bir kadın gazeteci olarak diyorum ki: Fikrini-görüşünüyorumunubeğenmediği herkese, kadınbedeni üzerinden yapılan hakaret veküfürler artık son bulmalı.
Bu konuya sadece cinsiyet temelli değil, ahlaki ve etik değerler açısından yaklaşmalı; herkes ve her kesim, hiçbir ideolojik ya da cins ayrımı yapmaksızın katılmalı.

***


GARA'YA GİDENHDP'Lİ

Günlerdir merak edilen Gara'ya giden HDP'li kadın vekilin ismini, aHaber'deki canlı yayında açıkladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu.
"Hiç oralara gitmedim" diye açıklama yapan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet DilanTaşdemir'i, 3 tanık ifadesi doğrulamıyor. İkna yoluyla teslim olan terör örgütü mensubu 3 kişinin ifadesine göre HDP'li Taşdemir'i; 9 Haziran 2019'da Gara'da gördüler ve aynı araçla yolculuk yaptılar. Taşdemir'in Mahmur'a gelince başka araca geçtiğini söyleyen örgüt mensuplarının verdiği tarihi Dilan Taşdemir de doğruluyor: 9 Haziran 2019'da havayolu ile Diyarbakır'dan Erbil'e çıkış ve 13 Haziran 2019'da Erbil'den İstanbul'a dönüş yaptığını bizzat kendisi açıkladı.
İçişleri Bakanı Soylu'ya, Taşdemir'in itirazını sordum, kısa ve net cevap verdi: "Önce,'Hiç oralara gitmedim' dedi, sonra gittiğiniaçıkladı. Bizim elimizde 3 tanıkifadesi ve çıkış tarihleri var. 'Siz oralarıiyi bilirsiniz' demiştim; Erbil-Mahmur-Gara'ya gezmeye gidilmiyor herhalde..."

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/yazarlar/sebnem-bursali/2021/02/24/albayrak-cunku