Transfer kadar zemine harcanmıyor

Çimlerin bozulmasına bir tepki de Şenol Güneş'ten geldi: 'Sahanın kötü olması iyi takımların aleyhine. Kulüplerimizin önce sahalarını yapması lazım. TFF Başkanı'na da söyledim. Transfere para harcanıyor, zemine yatırım yok.'

Transfer kadar zemine harcanmıyor
AMilli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü ŞenolGüneş hem gündem hemde milli takım maçları hakkındaTRT Spor'da açıklamalardabulundu. 68 yaşındaki tecrübeli teknik adam, zeminlerin kötü olmasıyla ilgili kulüpleri eleştirirken, lig hakkında da söylemlerde bulundu. İşte Güneş'in ifadeleri:

SONUNDA ZARAR VAR!
"Sahanın kötü olması iyi takımların aleyhinde. Kulüplerin önce sahalarınıyapması lazım. Ben TFF Başkanı'nada (Nihat Özdemir) söyledim.Kulüpler zeminlerine yatırım yapmıyor. Transfere para harcanıyor, oraya harcanmıyor. Çok transfer yapan da sonunda zarar ediyor. Bir tane şampiyon olacak, sonunda batmasınlar.

HAKEMLER ÇOK TARTIŞILDI
Hakem kararları çok fazla tartışılıyor. Bu bizim pastamız. Medyadabunları konuşarak çözebileceğinizbir konu değil. Kulüpler Birliği Vakfı var, TFF var. Herkesin bir talebi var ve herkes talebinin çözülmesi isteğinde bulunuyor. Büyükkulüpler bunları çoğunlukla yapıyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kafa kafaya geldiler, demek ki kötü niyet yok burada. Kaybettiğinizde mazeret ararsanız sorunu çözemezsiniz."

HOLLANDA MAÇI OLİMPİYAT'TA
Tecrübeli hoca, "Sportif başarı ve ülke tanıtımı için Dünya Kupası çok önem arz ediyor. Hollanda, Letonyave Norveç takımlarını iyiceanaliz ettik. 24 Mart'ta Hollanda maçını Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynayacağız" dedi. Öte yandan A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'nde 27 Mart'ta Norveç ileoynayacağı mücadele,seyehat kısıtlamaları nedeniyleİspanya'nın Malagakentine alındı.

Sabah

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku