Son dakika haberi: Başkan Erdoğan, G20 zirvesine Video konferans yöntemi ile katılıyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesinde Video konferans yöntemi ile açıklamalarda bulunuyor.
Son dakika haberi: Başkan Erdoğan, G20 zirvesine Video konferans yöntemi ile katılıyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesine Video konferans yöntemi ile katılıyor.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Türkiye son 6 yıldır dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkedir. Savaştan etkilenen bölgelere ve risk altındaki topluluklara yönelik insani yardımların finans kaynaklarını güçlendirmeliyiz. Üstelik bu çabaları bize verilen destek sözleri yerine getirilmemiş olmasına rağmen yapıyoruz.

Salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere birçok sorunu daha da derinleştirdiğini görüyoruz. Salgın hem mevcut düzenin çarpıklıklarını gözler önüne sermiş hem de tüm insanların aynı gemide olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Suriye'den Libya'ya kadar farklı cephelerde yürüttüğümüz mücadelenin önemi ortaya çıkmıştır. Hal böyleyken ülkemizin attığı adımların eleştiriye maruz kalması iyi niyetli bir durum değildir.

Yalnız bırakılmamıza rağmen bugüne kadar 9 bin yabancı DEAŞ'lı savaşçıyı yakaladık ve ülkelerine gönderdik. Bir dönem teröristlerin cirit attığı bölgeleri güvenli hale getirdik.

İnsanlık olarak el ele verdiğimizde sıkıntılarımızın daha da hafifleyeceğine inanıyoruz. Sadece bugünü değil yarınları da düşünmeliyiz. İklim değişikliği ile mücadeleye aktif katkı sağlıyoruz. Elektriğimizin yüzde 63'ünü yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretiyoruz. Çevre kirliliği ile mücadele edilirken çifte standartların oluşmasına izin verilmemelidir. Ülkemizin BM İklim Değişikliği Ek 1 listesinden çıkartılmasını bekliyoruz.

Ayrıntılar geliyor...

AHaber CANLI YAYIN

Sabah

Bu haber 22.11.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku