Ege’de koronavirüs denetimleri sürüyor

Ege’deki virüs tedbirleri en üst seviyeye çıktı. Emniyet güçleri ve sağlık ekipleri, virüsle mücadele kapsamında uygulama noktalarında denetimlerini sürdürüyor

Ege’de koronavirüs denetimleri sürüyor
Tüm dünyayı etkisi alan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Ege Bölgesi'nde tüm tedbirler en üst seviyeye yükseltildi. Ege Bölgesi'nde İzmir, Denizli, Manisa, Uşak ve Aydın'da, polis, jandarma ve sağlık ekipleri, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında uygulama noktalarında denetimlerini sürdürüyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında, şehirler arası seyahatlerin valiliklerin iznine tabi tutulmasının ardından Denizli'deki uygulama noktalarında denetimler sıklaştırıldı. Jandarma ve polis ekiplerinin yanı sıra sağlık ekiplerinin de görev yaptığı uygulama noktalarında, vatandaşların ateşleri ölçülüyor, gerekmedikçe dışarıya çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunuluyor. Jandarma ekipleri, durdurduğu araçlardaki sürücü ve yolcuları uyarıp, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması konusunda yolculara bilgi veriyor. Uygulamada, araç sürücüleri ve yolcuların ateşlerinin olup olmadığı da kontrol ediliyor.

VATANDAŞ MEMNUN
Manisa Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ekipleri, kontrol noktalarında uygulama yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezi girişi ve çıkışlarında bulunan trafik kontrol noktalarında, polis ekiplerince durdurulan sürücülere ve yolculara nereden hangi amaçla kente geldiği soruldu. Sürücüleri çok gerekmediği sürece evde kalmaları ve sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyaran polis ekipleri, vücut ısısı normal olan sürücülerin geçişine izin verdi. Fatih İncebulut, polis ve sağlık ekiplerince yapılan uygulamayı doğru bulduğunu belirterek, "Denetimleri iyi buluyorum. Ben de İzmir'den geliyorum. Manisa'da bir şantiyemiz var. Şantiyemizin güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kapatacağız." dedi. Uşak'ta da İl Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ekipleri, kent girişinde ateş ölçer ile uygulama yaptı.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/egeli/2020/03/31/egede-koronavirus-denetimleri-suruyor