Onların tek ilaçları müzik

Antalya Devlet Senfoni Orketsrası’nın ödüllü sanatçısı Leyla Bayramoğulları, Tazelenme Üniversitesi öğrencileri için video konferans ile derslere devam etti

Onların tek ilaçları müzik
ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Dr. Lelya Bayramoğulları, 5 yıldır gönüllü öğretmenlik yaptığı Tazelenme Üniversitesi'nin 65 yaş üstü öğrencilerine bu kez uzaktan eğitimle konser verdi. Bayramoğulları, flüt çalmayı hatta yaşlıların torunlarına doğum günü hediyesi oylarak konser veriyor.

DERSLER DEVAM EDİYOR
Doç. Dr. Bayramoğulları, internetten öğrencileri ile buluşup derslerine devam ediyor. Hep hayalinde yaşça büyük insanlara flüt çalmayı öğretmek olduğunu belirten Bayramoğulları, "Tam derslere başladık ancak koronavirüs nedeniyle ara vermek zorunda kaldık. Ben bugünlerde öğrencilerinin müziğe daha çok ihtiyacı olduğunu düşündüm için uzaktan eğitim ile derslerimize devam ediyoruz. Onların çok hevesli ve mutlu olduğunu görüyorum. Notaları öğreniyorlar görüntülü mesajlar gönderiliyorlar. Evde kalmaları gereken bu günlerde müzik motivasyon oluyor. 78 yaşında flüt çalmaya başlayan öğrencim var. Torunlarının doğum günlerini kutluyorlar. Beethoven'ın 9 senfonisini çalıp duygularını yansıtıyorlar" dye konuştu. Lelya Bayramoğulları'nın öğrencileri ise evde kaldıkları şu günlerde tek ilaçlarının müzik olduğunu söyledi. Öğrencilerinin bazısının torunun doğum günü için müzik öğrendiğini belirten Bayramoğulları, "Kimi öğrencilerim ise İtalya ve Almanya'daki insanların yanlarında olduğunu, üzüntülerini paylaştıklarını müzik ile dile getiriyor" dedi.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/akdeniz/2020/03/31/onlarin-tek-ilaclari-muzik