‘Hazır Ol’da yaşadım

Alanyaspor’un golcü futbolcusu Cisse, ailesinin büyük bir bölümünün profesyonel asker olduğu için her zaman ‘Hazır ol’da yaşadığını söyledi. Cisse, doğru yoldan hiç sapmadığını belirti

‘Hazır Ol’da yaşadım
Süper Lig'deki Antalya temsilcilerinden Aytemiz Alanyaspor'un başarılı golcüsü Cisse, hayatıyla ilgili ilgiç açıklamalarda bulundu. İngiltere'den Çin'e, Senegal'deki fakir insanlara yardım etmek amacıyla yatırım yapmak için gittiğini belirten Cisse, inanan insanların başarıya ulaştığını ifade etti.

SON ANDA İMZALADIM
Geçen yıl yolunun Alanyaspor ile kesiştiğini anlatan Cisse, "Çin'den döndükten sonra İngiltere'ye gittim. Orada bir takımla idmanlar yapmaya devam ettim. Oradaki hoca da sözleşme imzalamamı ve takımda kalmamı istedi. Transferimin bitmesine 15 gün kala biz sürekli Bursaspor ile dirsek temasındaydık. Ama Bursaspor olmadı. Transferin bitimine üç gün kala Alanyaspor teklifte bulundu. İngiltere'deydim. Menajerimle otururken ben birden 'Tamam ya, Alanya'ya gidelim o zaman' dedim. Çok çabuk oldu. Onlar bile şaşırdı. 'Emin misin?' dediler. Böyle bir karar verdik. Hızlı bir karardı. Bir anda geldik" dedi.

EZAN BENİ SAKİNLEŞTİRİYOR
Türkiye'yi daha önce duyduğunu ve Türk kulüplerinden transfer teklifi de aldığını vurgulayan Senegalli, "Biri Sivasspor'du. Newcastle'da oynarken beni istemişlerdi. Fakat o zamanlar orada oynuyordum. Kariyerimi farklı bir ülkede geçirmek istemediğim için ilgimi çekmemişti. Türkiye'ye gelmeden önce elbette araştırma yaptım. Sonuçta dini İslam olan bir ülkeye geldim. Her şeyden önce bu beni mutlu ediyor. Burada iyi hissetmemi sağlıyor. Sokakta yürürken etrafınızda aynı dine mensup kişilerin olması, günde beş defa ezan sesini duymak beni gerçekten sakinleştiriyor ve mutlu bir insan yapıyor" diye konuştu.

BURADA ÇOK MUTLUYUM
Avrupa'da uzun yıllar yaşadığını ve Alanya'da olmaktan çok mutlu odunu söyleyen Cisse, "Türkiye çok güzel bir ülke. Yaşadığımız şehir çok düzgün. Kulübümüz çok düzgün. Bir futbolcu daha ne isteyebilir ki?" ifadelerini kullandı.

BİZ İNANAN İNSANLARIZ
GEÇEN sezon 26 lig maçında 16 kez fileleri havalandıran ve herkesin dikkatini çeken Cisse, şunları söyledi: "İşler yolunda gitti. Alanya'da alışık olduğum ve istediğim bir çevre var. Bu benim performansımı da yukarı çıkardı. Sanırım Allah'ın sevdiği kuluymuşum. Elhamdülillah işler de yolunda gidiyor. Tabii biz inanan insanlarız. İnsanlara yardım etmeyi seven insanlarız. Sanırım bu tarz düşüncüler bizi sportif anlamda da başarıya ulaştırıyor. Dediğim gibi Türkiye'ye geldiğim için çok mutluyum. Umarım bu yıl geçen sezondan daha fazla gol atarım."

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/akdeniz/2020/03/31/hazir-olda-yasadim