Bitmeyen yol çilesi

Eski Başkan Böcek’in yerine gelen CHP’li Esen de yol sorununu çözemedi. 21 yıldır ikiye bölünmüş sokakta yaşayanlar, “Sesimizin duyulması için kaç yıl daha bekleyeceğiz” dedi

Bitmeyen yol çilesi
Antalya'nın Konlyaaltı ilçesinde CHP'li belediyenin yıllardır çözemediği sorun görenleri hayrete düşürürken aynı zamanda güldürüyor. SABAH Akdeniz'in daha önce 'CHP'de yolun sonu' başlığıyla gündeme getirdiği Molla Yusuf Mahallesi 1430 Sokak üzerinde yer alan gecekondu yıkılmayınca sokak ikiye bölündü. Lüks evlerin bulunduğu sokakta yolun tam ortasında bulunan gecekondunun önüne kadar gelen yol gecekondunun önünde kesilirken arka kısmından tekrar devam ediyor. CHP'Lİ Muhittin Böcek döneminde çözülemeyen mesele Konyaaltı'nın yeni başkanı Semih Esen döneminde de öylece kaldı.

YOLUN ORTASINDA EV
İmar yolunun tam ortasında bulunan gecekonduya yıllardır çözüm bulunamadı. 9 yıl önce CHP'li Konyaaltı Belediyesi'ne dilekçe veren AK Parti meclis üyeleri, gecekondunun kaldırılmamasının sebebinin tamamen beceriksizlik olduğunu ifade etti. Mahallede bulunan sokağı gecekondu ikiye bölerken, araçlarıyla yolda ilerleyen sürücüler bir anda karşılarına çıkan gecekonduyu görünce şok oluyor. Önceki dönem belediye başkanı Muhittin Böcek döneminde çözülemeyen soruna, Esen döneminde de hiçbir girişim olmadığı öğrenildi.

BELEDİYE ÇÖZMÜYOR
Yıllardır çözülemeyen komik sorunun kaynağının gecekondu sahibinin evin değeri kadar para ve eş değer arsa talep etmesi oldu. CHP'li belediye yönetimlerinin yıllardan tekliflere yanaşmaması ikiye ayrılan yol sorununu çözümsüzleştirdi. Şehrin merkezinde yaşanan ilkel görüntünün ilerleyen dönemlerde çözülüp çözülemeyeceği ise merak konusu oldu.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

Sabah

Bu haber 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Sabah

Bu haber Sabah kaynağından 31.03.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.sabah.com.tr
https://www.sabah.com.tr/akdeniz/2020/03/31/bitmeyen-yol-cilesi