‘Ekonomi ve adalet reformu son aşamada’

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

‘Ekonomi ve adalet reformu son aşamada’

Toplantı sürerken açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, özetle şunları söyledi:

CEVAP VERİLDİ:
(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşması) Sürekli söylüyoruz 'siyasi eleştiri getirin, siyasi tartışma yapalım, gerekirse sert eleştirelim' ama onlar maalesef aile değerleri üzerinden siyaset yapmaya devam ediyorlar. Biz diyoruz ki Cumhurbaşkanımızdan, eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Albayrak'tan bahsederken sürekli aile ilişkilerini hedef alan bir yaklaşım içerisinde girmeniz ahlaki değil. Merkez Bankası rezervleri ve diğer konularda sordukları sorulara arkadaşlarımızın verdiği cevaplar açık. Şimdiye kadar yapılmış gizli saklı bir işlem yok. Her şey, kanunlara ve piyasa kurallarını uygun bir şekilde yapılmış.

HAYVAN HAKLARI YASASI: Hayvanları Koruma Kanunu'nu ayrıntılı bir şekilde görüştük. Canlıların eşya olarak ortadan kaldırılmasından süs olarak nitelendirilmesinin ortadan kaldırılmasına ilişkin geniş bir yelpazede değerlendirdik. Taslak haliyle bile AB standartların üstünde ve ötesinde, paydaşlarıyla yapılan bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. İnşallah en kısa zamanda Meclis'e gelince ayrıntılar kamuoyuyla paylaşılacak.

KISA ZAMANDA AÇIKLAYACAĞIZ: Ekonomik reformlarla ilgili, adalet reformuyla ilgili çalışmalar son aşamasına geldi. İyi de çalışıldı henüz son nokta koyulmadı. Çok kısa zaman içerisinde reformun gündeme geleceğini söyleyebiliriz.

PROVOKASYON: (Yunan jetleri) Maalesef ne zaman AB Türkiye ilişkilerinde bir pozitif gündem oluşsa böyle bir durum ortaya çıkıyor. Yunan jetlerinin bu kadar yakın mesafeye gelmesi provokatif eylemdir. Nihayetinde bizim unsurlarımız gereken cevabı vermiştir. l ANKARA Milliyet

Milliyet

Bu haber 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.milliyet.com.tr
Haberi Kaynağında Oku

Milliyet

Bu haber Milliyet kaynağından 24.02.2021 tarihinde alınmıştır.
https://www.milliyet.com.tr
https://www.milliyet.com.tr/siyaset/ekonomi-ve-adalet-reformu-son-asamada-6439298