Şehirler arası yasak var mı? Şehirler arası seyahat yasağı açıklandı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan...

Sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de şehirler arası yasak olup olmadığı ile ilgili. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaş, şehirler arası yasak var mı, herhangi bir açıklama var mı sorusunun cevabını arıyor. İşte ayrıntılar...
Şehirler arası yasak var mı? Şehirler arası seyahat yasağı açıklandı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı yeni tedbirler bugün açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrası yeni yasaklar arasında seyahat yasağı olup olmadığı merak konusu oldu. Peki şehirler arası yasak var mı?

ŞEHİRLER ARASI YASAK VAR MI?

Gün itibariyle gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası Şehirler arası seyahat yasağı da merak konusu oldu. En çok araştırılan Şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak.

Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoranlarda sadece paket servisi yapacak. Kıraathanelere bir süre ara verilecek. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek" ifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti: "İl hıfzıssıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak.

Hep birlikte fedakarlık yaparak inşallah bu salgın müsibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."

Habertürk

Bu haber 22.11.2020 tarihinde alınmıştır.

https://www.haberturk.com
Haberi Kaynağında Oku