Mustafa Destici, yeniden BBP Genel Başkanlığı'na seçildi

Büyük Birlik Partisi 11. Olağan Kongresi'nde Mustafa Destici, 584 delegenin oyunu alarak genel başkanlığa yeniden seçildi.
Mustafa Destici, yeniden BBP Genel Başkanlığı'na seçildi

Ankara'da Keçiören Taha Akgül Spor Salonu'nda yapılan kongrede, genel başkanlık için Mustafa Destici ve eski Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar aday oldu. Genel başkan adaylığı için Destici 641, Haşim Yanar ise 209 delegenin imzasını topladı.

GERGİN ANLAR YAŞANDI

Aday Haşim Yanar salona girdiğinde delegeler arasında gergin anlar yaşandı. Divan Başkanı Üzeyir Tunç, delegelerden yerlerine oturmalarını ve sakinliği sağlamalarını istedi. Adayların seçim konuşmasının ardından oylamaya geçildi. Destici, geçerli 836 oyun 584'ünü alarak genel başkanlığa yeniden seçildi. Haşim Yanar ise 252 oy aldı.

"BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Genel Başkan Destici, yaptığı teşekkür konuşmasında, "büyük birlik" idealleri ve "büyük Türkiye" hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye'de yaşayan her etnik kökenin umudu olduklarını ifade eden Destici, sorumluluklarını bildiklerini belirtti. Destici, devleti yönetenlerin doğru yaptıkları işlerde yanlarında olacaklarını, yanlış yaptıklarında ise uyarmaktan geri durmayacaklarını dile getirdi.

Mustafa Destici, BBP Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi

"ÇIRPINIRDI KARADENİZ" TÜRKÜSÜNÜ SÖYLEDİ

Kongre hazırlığında emeği geçenlere ve emniyet teşkilatına teşekkür eden Destici, konuşmasının ardından gençlik teşkilatı ve Alperen Ocakları üyeleriyle "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünü söyledi.

Mustafa Destici, yeniden BBP Genel Başkanlığı'na seçildi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yasemin Kalyoncuoğlu

Haberler

Bu haber Haberler kaynağından 18.10.2020 tarihinde alınmıştır.
https://www.haberler.com
https://www.haberler.com/destici-bbp-genel-baskanligina-yeniden-secildi-13675685-haberi/