Eşinin ölümüyle sokaklara düşen yaşlı adam geceleri elektrikli battaniye ısınıyor

Eşinin ölümünün ardından gittiği İzmir'de sokaklara düşen Ali Karakurt, hayırseverlerin yardımıyla kışı geçirmeye çalışıyor. Yaşlı adam, havaların soğumasıyla iyice zor duruma düştüğü son günlerde, geceleri elektrikli battaniye yardımıyla ısınıyor.

Eşinin ölümüyle sokaklara düşen yaşlı adam geceleri elektrikli battaniye ısınıyor

Antalya'da 25 yıldır esnaflık yapan 60 yaşındaki Ali Karadavut, eşinin hastalığı sonrası ilgilenemediği için işlerinde bozulma yaşadı. Eşini kaybettikten sonra ise iş yerini tamamen kapatan Karadavut, bir müddet daha Antalya'da yaşadıktan sonra İzmir'e taşındı.

HAYIRSEVERİN VERDİĞİ GÖZLÜKLERLE KARNINI DOYURUYOR

Yeni bir hayata başlamak için geldiği İzmir'de de tutunamayan yaşlı adam, bir süre sonra sokaklara düştü. Kış gecelerini sokakta geçiren adam, gündüzleri ise bir hayırseverin satması için kendisine aldığı gözlüklerle günlük yemek ihtiyacını karşılıyor.

ELEKTRİKLİ BATTANİYEYLE ISINMAYA ÇALIŞIYOR

Hava sıcaklıklarının iyice düşmeye başladığı bugünlerde, gittikçe zor duruma düşen Ali Karadavut, bir öğrencinin kendisine verdiği elektrikli battaniyeyle geceleri geçirmeye çalışıyor. Ev kiralayacak imkanı olmayan Karadavut, birikimiyle bir süre daha idare edebileceğini söyleyerek, yetkililerin kendisine yardım etmesini istiyor.

KIYAFETLERDE HAYIRSEVERLERDEN

Hayırseverlerin verdiği kıyafetler ve battaniyelerle ısınmaya çalışan Ali Karadavut, ilk evliliğinden 3 çocuğu olduğunu ve onlarla 20 yıldır görüşmediğini belirterek, "Eşimi kaybettikten sonra dükkanı kapattım ve bu hale düştüm. Hep sokakta kalıyorum." dedi.

Kışın sokakta yaşamanın zor olduğunu söyleyen Karadavut, "Bir öğrenci bana elektrikli battaniye getirdi. O insanı ömür boyu unutmayacağım. Dün rahat bir yatakta üşümeden yattım. Ondan önceki gün çok üşüdüm ve hala titriyorum. Allah kimsesizlere yardım etsin. Ben çalışıyorum, ekmeğimin peşindeyim. Bir hayırsever kadın da bana yemek getiriyor. Bu aralar iş yok. Gözlük satarak karnımı doyuruyorum. Devletimde tek oda bir ev istiyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Güngör

Haberler

Bu haber 20.01.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.haberler.com
Haberi Kaynağında Oku

Haberler

Bu haber Haberler kaynağından 20.01.2021 tarihinde alınmıştır.
https://www.haberler.com
https://www.haberler.com/sokakta-yasayan-60-yasindaki-adam-elektrikli-13877161-haberi/